کمپین جدید رامک : نسل جدید شیر تازه

کمپین جدید رامک : نسل جدید شیر تازه

رامک در جدیدترین کمپین تبلیغاتی خود با ایده‌ای متفاوت از تکنولوژی جدیدی سخن می‌گوید، تکنولوژی “ESL ” راهکاری برای مدت زمان نگهداری شیر و لبنیات.

محمد هاشم‌پور مدیربازاریابی و تبلیغات شرکت لبنی رامک در مورد استفاده از این تکنولوژی گفت: شرکت لبنی رامک در تلاش است، از طریق ارائه محصولات لبنی سالم، سلامتی افراد جامعه را تضمین کند. یکی از راه‌های ارائه محصولات سالم به مخاطبان، استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیاست. ESL از جمله تکنولوژی‌های‌ست که در اروپا مدتهاست استفاده می‌شود و محصولات لبنی را با کیفیت و طول عمر بیشتر به بازار ارائه می‌کند. شرکت رامک نیز نزدیک به یکسال و نیم است، شیر را با استفاده از تکنولوژی ESL به بازار عرضه می‌کند. همچنین رامک محصول خامه را نیز با همین تکنولوژی در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است.

شرکت رامک برای ارائه این محصول، اصطلاح “فرا پاستوریزه” را به‌کار گرفته که شرایط و قیمت فرآوری متفاوتی نسبت به محصولات مشابه دارد. قیمت این فرآوری نزدیک به ده برابر فرآوری است که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گفته آقای هاشم‌پور شیر ESL رامک، بعد از ورود به بازار و در همین مدت کوتاه با استقبال خوبی مواجه شده است. استقبال به حدی بود که رامک در ابتدای ارائه با کمپین آزمایشی تحت عنوان ” نسل جدید شیرتازه” محصول را به مخاطبان معرفی کرد. نتایج کمپین مورد نظر نشان داد که مصرف کنندگان تمایل دارند، اطلاعات بیشتری در مورد ESL  کسب کنند. چنین موضوعی باعث شد، کمپین گسترده‌‌ی دیگری با شعار تبلیغاتی «شیر ESL رامک، تازه‌تر برای روزهای بیشتر» اکران شود. کمپین مورد نظر ۳۶۰ درجه بوده و در آن از رسانه‌های ATL (تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و…) و فعالیت‌های روابط‌عمومیو تبلیغاتی بهره برداری شده است. این کمپین توسط آژانس ارتباط تصویر اشاره راه‌اندازی شده است.
مدیر بازاریابی و تبلیغات رامک عنوان کرد که تمرکز اصلی این کمپین بر نیمه جنوبی کشور یعنی در مناطق نزدیک به مرکز تولید شرکت لبنی رامک است، اما شهرهای تهران، کرج، مشهد، کرمانشاه و… نیز هدف این کمپین قرار گرفته‌اند. بطور خلاصه، شرکت لبنی رامک ظرفیت تولید شیر ESL را افزایش داده و در تکاپو برای رفع نیاز پیش آمده در بازار است.

نغمه فلور ذبیحی مدیر خلاقیت آژانس ارتباط تصویر اشاره درباره ایده‌پردازی این کمپین رامک گفت: برای تدوین کمپین تبلیغاتی شیر ESL، پس از انجام تحقیقات بازار و تعیین گروه مخاطب هدف و بینش آنها؛ دو مفهوم «طعم تازگی» شیر و «بدون مواد نگهدارنده» به تیم خلاقیت پیشنهاد شد.
بررسی تبلیغات مختلف در حوزه لبنیات و خصوصاً شیر، نشان می‌داد که در اغلب تبلیغات مرتبط با شیر و لبنیات با نمایش میز صبحانه و کودکان شاد و پرانرژی، پیام تازگی و مفید بودن لبنیات به مخاطب القا شده است. اما در ایده‌ای متفاوت در تبلیغات رامک، ما راز تازگی شیر ESL را از زبان گاو رامک می‌شنویم.

در این تبلیغ، هنگامی که گاو رامک در یک فضای طنز مورد بازجویی قرار می‌گیرد، در جواب از فواید تکنولوژی ESL می‌گوید و ما را با رویای خودش به کارخانه‌ی رامک و بازدید از خط تولید شیر می‌برد. گاو رامک به عنوان یک کاراکتر دوست‌داشتنی، علاوه بر حضور در آگهی تلویزیونی و تبلیغات محیطی، در سایر اقلام تبلیغاتی کمپین مانند اقلام فروشگاهی نیز شیر رامک و داستان بازجویی‌اش را به مخاطبان یادآوری می‌کند.