کوکاکولا برندی برای حفاظت از محیط زیست

نگرانی‌های زیست‌محیطی در مورد استفاده از بطری‌های پلاستیکی رو به افزایش است. بر طبق آمارهای منتشر شده توسط گاردین، در هر دقیقه یک میلیون بطری در سراسر جهان خریداری می‌شود و تا سال ۲۰۲۱  این رقم ۲۰٪ دیگر افزایش خواهد یافت. در این میان بیشترین انگشت اتهام به سمت برندهای مطرح نوشابه است. بر اساس تحلیل‌های ارائه شده توسط   Greenpeace تخمین زده می‌شود که برند کوکاکولا به تنهایی سالانه بیش از صد میلیارد بطری تولید می‌کند.

کوکا در واکنش به این آمار برای نخستین بار رسما اعلام کرده که تاثیر منفی خود بر محیط زیست را پذیرفته و تصمیم دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ بازیافت ۲۵% بطری‌های خود را به ۵۰% برساند.

کوکاکولا در یک حرکت جسورانه و هوشمند تصویری را به عنوان آغاز یک کمپین حفاظت از محیط زیست منتشر کرده که در آن دو بطری تجدیدپذیر عاشق یکدیگر شده‌اند در حالی که محیط اطرافشان مملو از بطری‌ها و مواد تجدیدناپذیر است. کوکا سعی کرده از طریق این کمپین، آماری که بر علیه او استفاده شده را به یک فرصت رسانه‌ای برای دیده شدن تبدیل کند و به همگان اعلام نماید که اتفاقا محیط زیست برایش اهمیت ویژه‌ای دارد.

هرچند نمایش میوه‌های درخت به رنگ کوکاکولا در این عکس هوشمندانه نشان می‌دهد که هیچ پشیمانی در کار نیست و کوکا همچنان به فعالیت‌های خود همانند قبل ادامه خواهد داد! اما با شروع این کمپین و نشان دادن تلفیقی از عشق و محیط زیست به جهانیان می‌گوید ما حواسمان به محیط زیست هست شما نگران نباشید.