هوآوی در فهرست ۵۰ برند برتر دنیا

 نام هوآوی برای سومین سال متوالی در فهرست ۵۰ برند برتر دنیا

هوآوی اعلام کرد در سال گذشته، ارزش نام تجاری خود را ۲۲ درصد افزایش داده و در حال حاضر از دید موسسه BrandZ رتبه ۴۸ را در میان ۱۰۰ برند با ارزش جهانی، کسب کرده است. BrandZ یکی از معتبرترین مراکز مطالعه ارزش برندهای جهانی است که هر سال با بیش از ۳ میلیون مشتری در سراسر دنیا مصاحبه کرده و نتایج آن‌را با نتایج فروش و عملکرد مالی برندها تلفیق می‌کند و سپس جایگاه برند‌ها را اعلام می‌نماید.

از ده برند نخست این لیست، هشت برند در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت دارند و آنچه در این مطالعه اهمیت دارد این است که هوآوری به عنوان یک برند چینی عملکرد بسیار بهتری نسبت به رقبای آمریکایی خود داشته است و می‌توان گفت سرعت رشد برندهای چینی از برندهای آمریکایی پیشی گرفته است.

از دیگاه موسسه BrandZ، برندهای چینی جزء برترین برندها هستند و در ۱۳ سال گذشته رشد قابل توجهی داشته‌اند که در بین آنها نام هوآوی و علی بابا نیز به چشم می‌خورد.

مجله فوربس نیز در معرفی برند‌های ارزشمند سال ۲۰۱۸، نام هوآوی را از بین صد برند برتر در رتبه ۷۴ عنوان نموده است و ارزش این برند را ۸.۴ میلیارد دلار تخمین زده است.

هوآوی سومین تامین‌کننده گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شود که سهم بازار قابل ملاحظه‌ای در جهان دارد. علاوه بر گوشی‌های اقتصادی و میان‌رده، این برند در تولید گوشی‌های گران‌قیمت و لوکس نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است و به همین دلیل توانسته در رقابت با برند‌‌های برتر حوزه فناوری به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابد.

بر اساس گزارش Ipsos، شاخص آگاهی برند و توجه مصرف‌کنندگان به برند هوآوی درسال۲۰۱۷، ۸۶ درصد افزایش یافت که این رشد سریع در بین شرکت‌های فناوری دنیا در شش سال گذشته بی‌نظیر است.

به گفته سازمان‌های مطرح در حوزه مطالعه بازار و ارزش‌گذاری برند‌های جهانی، هوآوی با استفاده از محصولات با کیفیت و نوآوری‌های تکنولوژیک بویژه در تولید موبایل و تبلت، به عنوان شرکتی پیشتاز در دنیای فناوری در مسیر تبدیل شدن به یک برند شاخص، روند رو‌‌به‌رشد بسیار سریعی دارد.